Toyota Celica Warszawa

Poszukuję felg aluminiowych Toyota OZ takich jak na poniższym zdjęciu. Jeśli takie posiadasz i chcesz sprzedać proszę o kontakt.

W filmie Toyota "ubrana" była w 14 calowe felgi OZ takie jak na zdjęciu powyżej. Na chwilę obecną zostaną założone - również pięcioramienne - felgi 16 calowe. Po pierwsze nigdzie nie da się kupić już takich felg jak były w filmie,a po drugie na 16 calowej feldze profil opony będzie niższy i szerszy. Nie wchodzimy oczywiście w "super tuning". Zostajemy przy danych producenta, które dopuszczają na to auto maksymalnie 16 calową felgę. Takie koło przełoży się na zdecydowaną poprawę właściwości jezdnych.

Producent zaleca felgę 16 calową o ET45 i rozmiar opon 215/50/R16. My zakładamy niemiecką felgę Artec E R16 W7.5 PDC5x100 ET35. Świadomie zmniejszamy odsadzenie (ET) z 45 na 35. Jak pokazuje poniższe wyliczenie jest to całkowicie dopuszczalne.

Ze względu na to, że opony w rozmiarze 215/50/R16 są bardzo nietypowe i produkuje je tylko dwóch producentów - i to średniej półki - zastosujemy opony w rozmiarze 205/55/R16. Poniższe wyliczenia pokazują, że w tym przypadku koło będzie o 5mm bardziej wypełniać  wnękę, oraz będzie o 5mm wysunięte na zewnątrz. Tego typu zmiany są całkowicie dopuszczalne i nie będą miały negatywnego wpływu ani na geometrię samochodu, ani na właściwości jezdne.