Toyota Celica Warszawa

Toyota Celica z filmu Chłopaki nie płaczą miała zupełnie podstawowe wyposażenie jak na lata 90te. Zarówno silnik: 1.8, jak i wyposażenie dodatkowe nie zrobią na nikim wrażenia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy nawet najmniejsze samochody wyposaża się w całą masę gadżetów począwszy od klimatyzacji, a skończywszy na systemach, które prawie same prowadzą auto. Większość z nas to uwielbia, a często również traktuje jako element rywalizacji z sąsiadem czy kolegą, bo przecież "on ma mniej wypasione autko i to ja jestem górą" . Nie ma sensu rozpisywać się na ten temat bo w naszej Toyocie nie o to przecież chodzi.

Szukając części do naprawy blacharsko-lakierniczej natknąłem się coś totalnie bezcennego. Znalazłem zupełnie nową, oryginalną, nigdy nie zakładaną sprężarkę klimatyzacji. Stwierdziłem, że nie można tego przegapić i dzięki Tomkowi z ToyoCars udało się dokompletować cały, oryginalny zestaw klimatyzacji.

Montaż całego układu klimatyzacji będzie banalnie prosty. Toyota z lat 90tych rozprowadzała instalację elektryczną w każdym aucie pod najwyższą wersję wyposażeniową. Tak więc doposażymy żółtą Toyotę w fabryczną klimatyzację ;)

W sportowym samochodzie na letnie wypady klimatyzacja to bardzo cenny dodatek;)

9